Znów kradzież

Witam czytelników.

Jestem sędzią, ze stażem już kilkunastoletnim, Wedle niektórych członkiem uprzywilejowanej kasty, wedle innych żywą skamieliną komunistyczną. Wedle zaś swego nieskromnego mniemania, staram się porządnie wykonywać swoją pracę w trudnych czasach. Przy czym to co robię jest dla mnie czymś znacznie więcej niż zarabianiem pieniędzy. Naiwnie może, ale szczerze i mocno wierzę, że trójpodział władzy ma głęboki sens, niezawisłość jest podstawą wymiaru sprawiedliwości, a Konstytucja RP najwyższym prawem. Ot taki mały fundament mojego zawodowego światopoglądu.

Na blogu będę pisał o tym co dotyczy sądów, sędziów i w ogóle wymiaru sprawiedliwości, ze swej subiektywnej perspektywy. Z racji sprawowanego urzędu i niespokojnych czasów w jakim obecnie żyjemy, pozostanę anonimowy.

Dwa oczywiste spostrzeżenia. Nie wszyscy sędziowie zajmują się kradzieżami w sklepach. Niestety wśród ponad 10.000 sędziów trafiają się czarne owce. Wbrew pozorom sędzia dopuszczający się czynu karalnego nie jest bezkarny. Odpowiedzialność dyscyplinarna bywa dolegliwa, a niezależnie od niej za przestępstwo sędzia odpowiada jak każdy inny obywatel. Nie potrafię znaleźć logicznego łącznika pomiędzy jednostkowymi przypadkami gorszących czynów sędziów, a zamiarem poddania sądów wzmocnionej kontroli politycznej ze strony ministra.

A poza tym, to jednak smutne, że ktoś wymierzający sprawiedliwość w imieniu Państwa dopuszcza się tak niskich czynów.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s