Zwierzyna łowna

Bycie na celowniku polityków i mediów może być ekscytujące jedynie przez chwilę. Od ponad półtora roku sędziowie są przedmiotem zorganizowanego, przemyślanego ataku. Z jednostkowych przypadków nagannych zachowań czyni się rzekomo normę naszego postępowania. Maluje się obraz środowiska do cna zdemoralizowanego, o komunistycznym pochodzeniu i takiż sympatiach, aroganckiego wobec mitycznych, a obecnie tak modnych zwykłych ludzi. 

I jak się można czuć, jeśli przez lata sędziowskiej kariery pracowało się z zaangażowaniem, ze świadomością ciążącej odpowiedzialności, do urzędu doszło się w sposób normalny, w rodzinie nie miało się prawników, a maturę robiło już w wolnej Polsce ? Ano podle i to bardzo. 

Całkiem niedawno prof. Andrzej Rychard tłumaczył w rozmowie telewizyjnej, że dokładne i pogłębione badania wskazują, że w ostatnich latach jedynie 24% Polaków miało kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Nie wszyscy z tej puli byli niezadowoleni. Skąd zatem tak wielka liczba niezadowolonych z sądów. Bo przecież tyle się o tym mówi, a skoro media i politycy mówią, to pewnie tak jest. 

Tak więc, cytując klasyk filmowy: inżynier Mamoń musi zostać skazany…

Cóż pozostaje ? Robić swoje i nie uginać się. Sędziowie nie wynajmują doradców d/s wizerunku i nie prowadzą przemyślanych kampanii medialnych. Bo to nie ich rola. 

P.S. Jednostronny, zmasowany i głęboko niesprawiedliwy atak uniemożliwia rzeczową rozmowę o rzeczywistych problemach sądów i sędziów, a także o negatywnych zjawiskach, które jak w każdej organizacji złożonej z ludzi mają miejsce. 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s