Żądam dowodów panie premierze !

„W przypadkach, gdy sprawa wygląda na najbardziej dochodową, wymagane są łapówki.”

W oryginale: „Bribes are demanded in some of the most lucrative-looking cases”

http://www.washingtonexaminer.com/prime-minister-mateusz-morawiecki-why-my-government-is-reforming-polands-judiciary/article/2643279

To chyba najbardziej przerażający cytat z pełnego nieuzasadnionych, lekko formułowanych oskarżeń zawartych w artykule premiera Morawieckiego dla Washington Examiner. 

To naprawdę wręcz nie do pojęcia. Powiem krótko: żądam ( i każdy z nas sędziów powinien tego żądać) dowodów i jeśli takie są, zawiadomienia do prokuratury na tych, którzy biorą łapówki. Albo przeprosin. Tak, przeprosin, nas sędziów, sprawujących wymiar sprawiedliwości w imieniu Rzeczypospolitej. Bezpodstawnie szkalowanych i obrażanych przez polskiego Prezesa Rady Ministrów w amerykańskim publikatorze. 

Przy okazji małe przypomnienie dla wszystkich, a szczególnie dla sędziów odnajdujących swoje powołanie w pracy w ministerstwie sprawiedliwości. Zgodnie z art. 148 pkt 7 Konstytucji RP Prezes Rady Ministrów jest zwierzchnikiem służbowym pracowników administracji rządowej. A więc pośrednio także sędziów-pracowników ministerstwa. Ja bym nie dał rady się w tym wszystkim odnaleźć. Ale widać wielu potrafi i to całkiem dobrze. Smutne to. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s