O karaniu prokuratorów

Generalnie jako społeczeństwo lubimy karać innych. Kary winny być oczywiście surowe i bezwzględnie wymierzane, no chyba że akurat chodzi o brata, ojca czy matkę. Takie jest generalnie dominujące nastawienie.

Przyłączę się zatem do tego chóru i powiem, że trzeba karać prokuratorów. Wobec tych prokuratorów (tak jak i  wobec sędziów i wszelkich innych funkcjonariuszy publicznych), którzy:

 – łamią Konstytucję i gwałcą prawa i wolności obywatelskie

– nadużywają swojej władzy, krzywdząc obywateli

– wysługują się politykom i sprzeniewierzają się staniu na straży prawa

należy wszcząć postępowanie dyscyplinarne, zagwarantować pełne prawo do obrony i postawić przed niezależnym i niezawisłym sądem.

Ale jak piszę te słowa to na myśl przychodzą mi zupełnie inne osoby i sytuacje niż Prokuratorowi Krajowemu Panu Święczkowskiemu, skądinąd słynącemu z legendarnej wręcz własnej apolityczności (datującej się już od wspólnego studiowania z obecnym ministrem sprawiedliwości)

https://fakty.lca.pl/legnica,news,72718,_wi_czkowski_chce_dyscyplinarki_dla_legnickiego_prokuratora.html

Prokurator broniący publicznie i otwarcie niezależności sądów jest bowiem co najmniej tak groźny i niebezpieczny, jak lekarz opowiadający się za obowiązkowymi szczepieniami dzieci czy wręcz jak naukowiec głoszący, że energetyka oparta na węglu niekoniecznie sprzyja sprzyja zahamowaniu ocieplenia klimatu.

Kto wie czy nie gorsi w oczach Pana Prokuratora Krajowego (podobnie jak i Rzecznika Schaba w sądownictwie) nie są ci swawolni prokuratorzy, którzy w obecności młodzieży używają tego okropnego słowa na „K”…

Tak czy owak jest kogo i za co ścigać i karać.

Na wszelki wypadek (bo przecież nawet grono ludzi zwalczających w XVI wieku heliocentryczną teorię Kopernika malało stopniowo acz systematycznie, więc nie należy tracić nadziei na zmianę poglądów) w razie stwierdzenia oczywistej bezzasadności w ściganiu niezależnie myślących, odważnych i przywiązanych do najważniejszych wartości prokuratorów udzielę Panu Prokuratorowi Święczkowskiemu kilku podpowiedzi. Proszę zainteresować się zatem tymi prokuratorami, którzy:

– uważają, że bicie i kopanie kobiet przez narodowców jest wyrazem okazywania przez nich niezadowolenia (jak uważa prokurator Magdalena Kołodziej)

– dzwonią do sędziów i pouczają jakie mają wydawać decyzje, zaś przełożonym sędziów udzielają jakże cennych (nieprzyswojonych póki co w sądownictwie) dobrych rad co do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych (jak prokurator Rafał Teluk)

– wysyłają późnym wieczorem do podległych sobie prokuratorów sms-y z żądaniem zbierania informacji o sędziach, którzy chętnie lub niechętnie stosują areszt tymczasowy (jak prokurator Michał Kierski)

czy także tymi, co wysyłają do dziennikarza funkcjonariuszy ABW w charakterze listonoszy.

Prokuratorzy stojący za tymi decyzjami z pewnością jedynie chwilowo zbłądzili, zachowując jednakże cały czas niezachwianą i niczym nieskalaną apolityczność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s