Nie zemsta, a sprawiedliwość !

Tak to bywa, że również wśród sędziów zdarzają się osoby, które, delikatnie mówiąc, nie grzeszą rozwagą. Najpierw mówią, a dopiero po czasie pomyślą co mówią.

Sędzia Irena Kamińska z NSA  najpierw uczyniła niedźwiedzią przysługę wszystkim sędziom w Polsce nazywając nas nadzwyczajną kastą, co do dziś media prorządowe wykorzystują jako koronny argument za koniecznością wzięcia sędziów pod kontrolę polityków, co dla niepoznaki nazywa się „reformą wymiaru sprawiedliwości”. A teraz sędzia Kamińska mówi o zemście na władzy, tej władzy która dziś niszczy niezależność sądów i podważa krok po kroku niezawisłość sędziów.

Na takie dictum trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie. To są prywatne i niestety niemądre poglądy pani sędzi Ireny Kamińskiej.

Sędziowie z całej Polski, sędziowie ze Stowarzyszenia Iustitia, sędziowie z innych stowarzyszeń i ci niezrzeszeni  dając każdego dnia wyraz swojego braku zgody na niszczenie sądownictwa w Polsce poprzez:

– podejmowanie uchwał

– piętnowanie pozorności działań władzy, która pod płaszczykiem haseł o reformie, obsadza wszelkie stanowiska w sądach swoimi ludźmi, najczęściej osobami bez odpowiednich kwalifikacji

– udział w pokojowych demonstracjach

– działania edukacyjne wśród młodzieży

walczą o wolne, niezależne sądy, w których orzekają niezawiśli sędziowie.  Walczą o przywrócenie praworządności, o poszanowanie Konstytucji.

I jeszcze jedno. Tak trzeba będzie rozliczyć  bezprawne poczynania tych sędziów, którzy swoim działaniem łamią Konstytucję i uchybiają godności swego urzędu. Mam na myśli sędziów z krs, rzecznika Schaba i jego zastępców Lasotę i Radzika. W uczciwym postępowaniu dyscyplinarnym, bez powoływania się na zdobyte nielegalnie dowody (co dziś ustawa dopuszcza), prowadzonym przez rzeczników dyscyplinarnych wybranych przez środowisko sędziów i przed prawdziwym i niezawisłym sądem dyscyplinarnym z zachowaniem prawa do obrony, sędziowie z krs i rzecznicy powinni zostać poddani ocenie za to co dziś robią.

Nie chcemy zemsty, ale uczciwego rozliczenia szkodliwej działalności sędziów, którzy nad wierność etosowi służby sędziowskiej przedkładają  służenie politykom w złej sprawie. Walczymy o wartości i o przywrócenie praworządności, a nie o realizację zemsty.

Pani sędzi Kamińskiej radzę zaś ograniczyć swoją aktywność medialną, gdyż jej bilans na dziś jest jednoznacznie szkodliwy dla wartości, o które walczymy, ryzykując represje ze strony gorliwych współpracowników obecnego ministra sprawiedliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s