Politycznie podejrzani

https://oko.press/rzecznik-dyscyplinarny-chce-hurtowo-scigac-sedziow/

Muszę przyznać, że zastępca rzecznika Schaba, Przemysław Radzik nie przestaje mnie zadziwiać. Nie doceniłem skali inwencji i rozmachu. Prowadzić postępowanie w sprawie uchwał zgromadzeń samorządu sędziowskiego ? Widać jasno, że naczelny instygator Schab wiedział kogo wybrać do tych trudnych zadań. Najbardziej z pism sędziego Radzika zachwycił mnie passus o tym, na czyje polecenie sędziowie te uchwały przygotowywali. Spieszę z odpowiedzią.

Przyzwoitość, takie trudne słowo. Właśnie to przyzwoitość stała i stoi za uchwałami przyjmowanymi przez zgromadzenia sądów w całej Polsce. Bo być dziś przyzwoitym sędzią, to jasno i otwarcie mówić, że obecna krs, jest organem podającym się za Krajową Radę Sądownictwa. Przyzwoitość wymaga także konsekwentnego przypominania, że zarówno główny rzecznik dyscyplinarny Schab, jak i jego pomocnicy Przemysław Radzik i Michał Lasota będą musieli zostać rozliczeni ze swoich poczynań w uczciwym postępowaniu dyscyplinarnym (bez kamery w twarz, z prawem do udziału w przesłuchaniu pełnomocnika, bez dowodów uzyskanych nielegalnie) przed niezależnym, legalnie powołanym sądem.

No cóż, ale póki co zastępca Radzik ściga podejrzanych sędziów….a ja obejrzałem sobie właśnie scenę, z filmu CK Dezerterzy, która chyba weszła do historii polskiego kina:

https://www.youtube.com/watch?v=o3ORBU5dUwU

Jak by to dobrze ująć ? Sędziowie nie są podejrzani, sędziowie są winni przewinień dyscyplinarnych. Krytykować poczynania politycznych nominatów w organie podającym się za KRS ? Toż to zbrodnia.

Ja tu sobie żarty stroję, a zastępca Radzik, tyle ma na głowie. Ścigać sędziów z całej Polski, to nie w kij dmuchał. Może potrzeba będzie sporządzić setki wniosków o ukaranie ? Nie ma lekko. Dlatego chcę być pomocny.  Służyć poradą zapracowanemu zastępcy.  Podpowiedzieć jakich kar powinien żądać.

https://www.youtube.com/watch?v=32A_LFgRrdQ

Wiem co piszę, sam maczałem palce w przygotowaniu paru uchwał i to chyba raczej tych, co się zastępcy Radzikowi  i jego pryncypałowi nie spodobają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s