Równość wobec prawa

https://oko.press/szykuja-czwarta-dyscyplinarke-dla-sedziego-zurka-ofensywa-na-nieposlusznych/

Szanowny Panie Sędzio Michale Lasoto !

Doceniając Pana zatroskanie o to, aby sędziowie nie wprowadzali w błąd mediów poprzez podawanie im nieprawdziwych informacji pragnę z całego serca poprzeć tę jakże cenną, kolejną Pana inicjatywę, która ma na celu ugruntowanie wśród sędziów postaw właściwych i wyeliminowanie postaw niepożądanych.

Ponieważ nie dopuszczam do swej świadomości nawet cienia podejrzenia, że mógłby Pan działać selektywnie i wybiórczo, skupiając swą cenną uwagę akurat na sędziach czynnie walczących o niezależność sadów (to takie trudne pojęcie zapisane w Konstytucji ) pozwolę sobie pomóc Panu w tej jakże ważnej misji.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1275879,mazur-musimy-podporzadkowac-sie-postanowieniu-nsa.html

Nie tak dawno przewodniczący organu podającego się za KRS sędzia Leszek Mazur publicznie, jednoznacznie i stanowczo oświadczył, że krs podporządkuje się postanowieniom NSA o zabezpieczeniu (wstrzymującym proces nominacyjny kandydatów do SN). Co było później, wszyscy wiemy. Jakimś dziwnym zrządzeniem losu uchwały zawierające wnioski o powołanie na stanowiska sędziów SN osób, których dotyczyły orzeczenia NSA trafiły na biurko Prezydenta RP.

Rodzi się w związku z tym uzasadnione podejrzenie, czy aby sędzia Leszek Mazur nie wprowadził mediów w błąd, poprzez podanie im nieprawdziwych informacji ?

Nie pokuszę się o rozstrzygnięcie tej kwestii. Nie wątpię jednak, że Pan jako zaangażowany w wypełnianie swoich obowiązków zastępca rzecznika dyscyplinarnego będzie wiedział jakie działania podjąć.

Z racji tego, że nie jestem pewien, czy już wkrótce Pana cenna uwaga nie skupi się na mojej skromnej osobie, zanucę sobie jakże aktualne słowa Wieszcza Adama

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s