Hiszpańska inkwizycja

https://www.youtube.com/watch?v=SxJASsVRRpQ

Jak wiemy od czasów świetności Latającego Cyrku Monty Pythona nikt z nas nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji. W każdym czasie, w każdym miejscu i pod każdym pretekstem może nas ona zaatakować. Przewrotny humor brytyjskich komików od jakiegoś czasu bawi mnie jednak nieco mniej. Nawet genialny w swym absurdzie motyw spieszących do sądu miejskim autobusem duchownych z inkwizycji, jakoś wydaje mi się w ostatnich miesiącach bardziej realistyczny.

Skoro bowiem rzecznik dyscyplinarny Schab i jego dzielni zastępcy Radzik i Lasota uznają, że sens pełnienia przez nich funkcji z nominacji ministra Ziobry zasadza się na:

– nękaniu sędziów przeprowadzających symulacje rozpraw dla młodzieży

– ściganiu sędziów formułujących pytania prejudycjalne do TSUE

– tropieniu tych zuchwalców, co na zgromadzeniach samorządu sędziowskiego śmią przygotowywać nieprawomyślne uchwały (czytaj: takie co się nie podobają temu, kto mianował panów Schaba, Radzika i Lasotę)

to  jednej strony robi się śmiesznie, z drugiej trochę straszno.

Próbując odgadnąć, jakimiż to meandrami podążają myśli panów rzeczników, doszedłem do wniosku, że powód ich jakże wyczerpującej (bo nie jest przecież  łatwo ścigać dziesiątki, a obecnie już setki niesfornych sędziów) aktywności  jest jeden:

https://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y

Dopuszczanie do krytyki.

Gdy pojawia się zatem krytyka (a jak można przypuszczać dopuszczenie do niej nie podoba się rzecznikowi dyscyplinarnemu i jego zastępcom) jedynie słusznych poczynań ministra i krs, a do tego sędziowie wprost wyrażają swój brak entuzjazmu wobec podważania przez polityków niezależności sądów i niezawisłości sędziów, to nieuchronnie w każdym chwili może pojawić się hiszpańska inkwizycja.

Strzeżcie się !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s