Allo, Allo

„Listen carefully, I shall say this only once !”

Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać !

Jak mawiała w każdym odcinku Michelle z francuskiego ruchu oporu w wiecznie żywym serialu Allo, Allo, snując przed przerażonym Rene coraz bardziej nieprawdopodobne, wręcz szalone plany ucieczki angielskich lotników. 

Serial uwielbiam. Ta jedna z kultowych scen przyszła mi na myśl, gdy czytam o kolejnych groźnych, choć tak naprawdę groteskowych poczynaniach rzecznika Schaba i jego dzielnych podwładnych Radzika i Lasoty.  Rzecznicy tropią nieprawomyślnie myślących sędziów z kolejnych zgromadzeń samorządowych, którzy ośmielili się przygotować, poddać pod głosowanie i uchwalić tak niemiłe w/w panom i ich szefowi ministrowi Ziobrze uchwały, w szczególności zaś te wskazujące na łamanie Konstytucji i kwestionujące status prawny krs. 

Jak pamiętamy, kolejne plany niestrudzonej Michelle zakładały często konieczność przebrania się angielskich lotników (za sprzedawców cebuli, za zakonnice) w celu skutecznego ukrycia się przed Niemcami. 

Gdy zatem czytam o tropieniu przez w/w panów kolejnych krnąbnych sędziów za coraz bardziej wydumane przewiny, to myślę że życie zaczyna wyprzedzać kabaret. 

Panowie rzecznicy ! Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać !

Nie godzę się na łamanie Konstytucji !

Nie godzę się na polityczne podporządkowanie sądów !

Nie godzę się na waszą represyjna działalność wymierzoną w odważnych, broniących wartości sędziów !

Nie będę okazywał strachu przed wami, bo na to właśnie liczycie, a dziś trzeba dawać świadectwo i być odważnym !

Wasz minister nie jest dla mnie punktem odniesienia w sferze wartości, a Konstytucja drodzy panowie rzecznicy, nie jest świstkiem papieru, z którym rządzący dziś czy jutro mogą robić co się im podoba !

Panowie rzecznicy, wy sami, w przeciwieństwie do angielskich lotników, nie zdołacie się przebrać ani rozpłynąć w olbrzymiej większości sędziów niegodzących się na polityczny zamach na wymiar sprawiedliwości. I nie unikniecie osobistej odpowiedzialności moralnej i dyscyplinarnej (na podstawie zgodnych z Konstytucją przepisów, w uczciwym postępowaniu, przed prawdziwie niezależnym sądem) za to co teraz robicie. 

Ale…nigdy nie jest za późno na zmianę, na prawdziwie dobrą zmianę i odstąpienie od złych praktyk. 

P.S A choć piszę te słowa we własnym imieniu, na własny rachunek, odpowiedzialność i ryzyko, to głęboko wierzę, że tak właśnie postawę panów Piotra Schaba, Michała Lasoty i Przemysława Radzika, ocenia zdecydowana większość sędziów. 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s