Majestat sędziego Lasoty

https://www.onet.pl/?utm_source=poczta.gazeta.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=f2889765-6b50-4ab8-ac8d-b6fc7ac9eaaf&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

Powiem otwarcie, wstrząsnęła mną ta wiadomość. Pozwalam sobie tu na satyrę, czasem nawet nawet ostrą, pod adresem rzecznika i jego zastępców, a tymczasem nie zdawałem sobie sprawy (przyznajcie szczerze Czytelnicy, sami też pewnie nie mieliście o tym pojęcia), że pan sędzia zastępca Michał Lasota jest wraz ze sprawowanym przez siebie urzędem (bo tych dwóch bytów nie można chyba rozpatrywać w oderwaniu od siebie),  człowiekiem bardzo wrażliwym, kruchym wręcz, którego tak łatwo urazić, dotknąć, wyrządzić przykrość.

Można to w sumie zrozumieć, bo przecież na co dzień pan sędzia Lasota zapewne obcuje ze swoim kolegą zastępcą Radzikiem, swoim szefem rzecznikiem Schabem, a być może od czasu do czasu dostępuje zaszczytu spotkania z samym panem ministrem. W czasie takich spotkań, podobnie jak na obradach zespołu doradczego w sprawie postępowania w stosunku do krnąbnych sędziów,  zapewne nikt nie ośmiela się krytykować pana sędziego Michała Lasoty, poddawać w wątpliwość zasadności i celu podejmowanych przez niego czynności.

A tu taki zatwardziały sędzia Jęksa z Poznania zamiast paść na kolana i o litość prosić, pozwolił sobie na krytyczne słowa o pracy pana zastępcy.

A przecież może i powinno być inaczej. Wizyta rzecznika czy jego zastępcy w sądzie może naprawdę przebiegać we właściwej atmosferze, wystarczy tylko chcieć. I mieć giętki kręgosłup. Zasady, poglądy i ideały, to przecież głupstwa.

https://www.youtube.com/watch?v=O2F91Up9fT8&t=39s  (od 35 sek.)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s