Wrażliwy sędzia zastępca

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/brat-zmusil-nieletnia-siostre-do-obcowania-plciowego-ale-nie-odpowiedzial-za-gwalt/6qd9km4

Sprawa znana i komentowana wielokrotnie. Z dużym prawdopodobieństwem uznać można, że sędzia zastępca Michał Lasota dopuścił się brzemiennego w skutki procesowe, uchybienia przy przesłuchaniu małoletniej pokrzywdzonej.

Dlaczego o tym piszę ?

Kolega sędziego Michała Lasoty, sędzia zastępca Przemysław W. Radzik poczuł się do żywego dotknięty, ba śmiertelnie obrażony, że redaktor Ewa Siedlecka omyłkowo to jemu właśnie powyższe uchybienie przypisała. Cóż pomyłka niefortunna. Szybko sprostowana, zaś sam sędzia zastępca Radzik, słusznie przeproszony.

https://siedlecka.blog.polityka.pl/2019/06/20/co-wolno-ksiedzu-nacjonaliscie-neosedziemu/#more-2211

Panie sędzio zastępco, Przemysławie W. Radziku ! Proszę darować sobie ściganie dziennikarza za omyłkę, która uległa sprostowaniu. Pan sędzia zastępca powinien wiedzieć, że sądy tak karne jak i cywilne w Warszawie szczególnie (a tu pewnie rozpatrywana byłyby sprawy karna i cywilna przeciwko redaktor Siedleckiej), naprawdę mają co robić i to bez pozwów i prywatnych aktów oskarżenia wnoszonych przez przewrażliwionego zastępcę rzecznika dyscyplinarnego.

Pozwolę sobie na życzliwą radę dla sędziego Przemysława W. Radzika. Swoją niespożytą energię zamiast zupełnie niepotrzebnie kierować przeciw dziennikarce, proszę poświęcić na życzliwą koleżeńską rozmowę z panem sędzią zastępcą Michałem Lasotą. Warto żeby panowie sędziowie zastępcy porozmawiali sobie w wolnej chwili o zasadach przesłuchiwania małoletnich pokrzywdzonych. Zwłaszcza, że jak sam pan sędzia Radzik zauważa, uchybienie jakie omyłkowo mu przypisała redaktor Siedlecka, chluby jednak nie przynosi. Tak będzie lepiej dla nas wszystkich.

I jeszcze jedno. Od dłuższego zupełnie bezkarnie funkcjonuje w przestrzeni medialnej pewne konto twitterowe, którego nazwy nie warto nawet przytaczać. Konto pełne jadu, nienawiści, wulgarnych inwektyw pod adresem sędziów, zwłaszcza tych sprzeciwiających się łamaniu praworządności w Polsce. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można uznać, że ci anonimowi hejterzy współpracują z kilkoma sędziami, niestety niegodnymi tego miana. I raczej nie są to sędziowie z kręgu tych, którzy otwarcie krytykują poczynania rzecznika Schaba i jego zastępców czy też członków organu podającego się za krs. Panie sędzio zastępco Przemysławie W. Radzik, warto się dobrze rozejrzeć i poszukać. Tu naprawdę jest wiele roboty dla rzecznika i jego dwóch zastępców.

6 myśli na temat “Wrażliwy sędzia zastępca

 1. „. I raczej nie są to sędziowie z kręgu tych, którzy otwarcie krytykują poczynania rzecznika Schaba i jego zastępców czy też członków organu podającego się za krs”

  Czy ja wiem? Czasami mam wrażenie że posty KastaWatch i profilu Iustitia na T są pisane z jednego szablonu przez jakiś bliźniaków.

  Polubienie

 2. Bardzo ciekawa opinia zrównująca ostrą merytoryczną polemikę z wulgarnymi inwektywami osób powiązanych zapewne z ms i wykorzystujących bezprawnie informacje objęte tajemnicą służbową, ale cóż, jak się sędziów nie lubi, można wszystko i wszystkich sprowadzić do jednego mianownika.

  Polubienie

  1. Przecież ten post

   https://mobile.twitter.com/JudgesSsp/status/1145984557956681730

   to jest kopia szablonu pisania KastaWatch prawie 1 do 1- wykrzykniki, masa obrazków, styl pisania typu: skandal, sensacja, hańba.

   Rozumiem że jak jest się członkiem stowarzyszenia to krytyka boli, ale to jest poziom Faktu czy Superaka. Zresztą profil Iustitia na T to wylęgarnia takich kwiatków gdzie np kandydata do SN opisano jako magistra teologii, zapominając wspomnieć o doktoracie z prawa. Ot, rzetelność.

   Polubienie

  2. Ano i trudno lubić Iustitia która prowadzi wojnę z MS na wszystkich frontach, ale akurat projekt nowelizacji KPC w zakresie jakim nakłada na strony masę formalnych obowiązków które ułatwiają sądowi uwalenie środków zaskarżenia z powodow formalnych poparło pełną piersią. Dopiero po zakulisowej krytyce KRRP i NRA jednak przemyślano stanowisko by nie tracić sojuszników. Ot, widać jakie są poglądy w środowisku.

   Polubienie

   1. Nie znam się na procedurze cywilnej, nie śledziłem projektu jej zmian i nie mam aż takiej wiedzy jak szanowny komentator. A jak czegoś nie wiem, to nie wypowiadam się.

    Polubienie

 3. Nie zamieszczam w imieniu IS wpisów na TT. Wpis dotyczy działalności stricte zawodowej sędzi zasiadającej w krs. To nie jest to samo, co wulgarne ataki na profili kastawutch. Jak Pan nie chce tego dostrzegać, to dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s