Humor Pana Bogdana

Chciałbym państwa poinformować, że przed naszym zebraniem kontaktował się ze mną pan prokurator krajowy Święczkowski i zobowiązał mnie do przekazania wiadomości, że z góry akceptuje wszystkie wyniki naszych demokratycznych wyborów, oczywiście jeżeli będą zgodne z naszymi oczekiwaniami

Choć z oczywistych powodów (jako sędzia) nie mogłem wziąć udziału w Zgromadzeniu Prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Krakowie, które w uchwale z dnia 15 maja br. ośmieliło się skrytykować jedynie słuszny kierunek zmian jaki w prokuraturze zaprowadza Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro i jego zastępca prokurator Bogdan Święczkowski, to wyobrażam sobie, że odważni prokuratorzy głosujący za tą uchwałą musieli przeoczyć ten właśnie,ważny fragment wystąpienia przewodniczącego obradom Prokuratora Regionalnego.

Przyjęta w demokratyczny sposób uchwała krakowskich prokuratorów w oczywisty sposób nie mogła być zgodna z oczekiwaniami samych głosujących, których z tej oczywistej konfuzji postanowiło wybawić samo kierownictwo prokuratury. Nic bowiem tak dobrze nie zniechęca od podejmowania uchwał nieodpowiadających oczekiwaniom głosujących jak spotkanie i miła rozmowa z rzecznikiem dyscyplinarnym.

https://oko.press/prokuratorzy-z-krakowa-upomnieli-sie-o-niezaleznosc-no-i-wzywa-ich-rzecznik-dyscyplinarny/

Dla pewności, gdyby niektórzy z głosujących mogli nie zrozumieć we właściwy sposób oczekiwań własnych, trafnie odczytywanych przez najwyższe kierownictwo, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski poczuł nagłą i nieodpartą potrzebę wzmocnienia jednej z prokuratur rejonowych we Wrocławiu osobą pracującego w Krakowie prokuratora Mariusza Krasonia. Zapewne zupełnie przypadkowo zaangażowanego w przyjęcie tak niemiłej panu Święczkowskiemu uchwały.

Choć nie wiem czy pan Święczkowski ma poczucie humoru, (raczej mocno wątpię) to dedykuję mu poniższy fragment z kultowego kabaretu telewizyjnego:

Z tym tylko zastrzeżeniem, że prokuratura to nie prywatna firma o wątpliwej reputacji, lecz ważna instytucja demokratycznego państwa. Zaś prokuratorzy to nie tylko ci przestraszeni bądź zapatrzeni we własne kariery, lecz także niezależni i odważni, którym chodzi o coś więcej niż dobre samopoczucie pana Bogdana, co krytyki nie zwykł tolerować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s