A tymczasem panowie rzecznicy…


Nie, nie krytykuję udziału w manifestacji w rocznicę Powstania Warszawskiego. Ale tak w swej naiwności nadziwić się nie mogę. I rzecznik Schab i jego super aktywni zastępcy Lasota i Radzik, jeśli tylko sędzia zrobi coś wbrew linii politycznej tych co teraz rządzą, natychmiast wszczynają czynności wyjaśniające. Informują niezwłocznie o swoich poczynaniach w mediach społecznościowych. A tu cisza.

Rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab i jego dzielni zastępcy ciągle chyba jeszcze zastanawiają się, czy mogą wszcząć postępowanie w sprawie pana Piebiaka, czy też trzeba czekać na przyzwolenie od ministra Ziobry.

Panowie rzecznicy ! Krótka, prosta rada: Jak nie wiecie jak się zachować, zachowajcie się przyzwoicie i zajmijcie się tym za co Państwo (które niektórym myli się z tymi co aktualnie rządzą i z ministrem) Wam płaci. A płaci za uczciwe, rzetelne i bezstronne wykonywanie obowiązków.

Choć muszę przyznać, że wszczęcie postępowania w sprawie na razie jeszcze nie ustalonej personalnie grupy sędziów powiązanych z ministerstwem sprawiedliwości, wymagać będzie bohaterstwa ze strony panów rzeczników.

To jest Wasz czas panowie sędziowie Schab, Lasota i Radzik. Macie podane wszystko na tacy przez media. Możecie działać. Tyle, że to wymaga działania w interesie publicznym. A czasem bywa tak, że interes publiczny może stać w konflikcie z interesem politycznym ministra Ziobry i Waszym osobistym.

Decyzja należy do Ciebie sędzio rzeczniku i sędzio zastępco !

2 myśli na temat “A tymczasem panowie rzecznicy…

  1. Nareszcie mam poczucie jakiejś sprawiedliwości. Uważam, że tę sprawę trzeba bardzo dokładnie zbadać. Zakładając, że doniesienia medialne się potwierdzą, czuję, że ze wgzlędu na wymogi etyczne, nie mogę jej szerzej skomentować. Oczekuję na rozwój wypadków.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s