Ach te niewygodne fotele !

Click to access O%C5%9Bwiadczenie-Zast%C4%99pc%C3%B3w-RDSSP.pdf

Nie byłem nigdy w Sądach Rejonowych w Krośnie Odrzańskim i Nowym Mieście Lubawskim, ani tym bardziej nie zwiedzałem gabinetów prezesów tych jednostek. Mam jednak podejrzenie graniczące z pewnością, że fotele prezesów w tych dwóch sądach rejonowych muszą być wyjątkowo niewygodne.

Skąd taki wniosek ? Obserwuję jak wszyscy, jak panowie sędziowie zastępcy Radzik i Lasota kurczowo trzymają się swoich dyscyplinarnych posad w gmachu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

Perspektywa powrotu na niewygodne, może wręcz szkodliwe dla zdrowia fotele prezesowskie, jawi się jako jedyna możliwa przyczyna trwania sędziów Radzika i Lasoty na posterunku pomimo niesprzyjających okoliczności.

Nawet przez chwilę ani ja, ani jak sądzę większość środowiska sędziów, nie pomyślała, że u podstaw takie heroicznego trwania mogą być takie powody jak finansowy dodatek dla zastępców rzecznika czy też swoista lojalność, nie wiem wobec kogo, ale zapewne nie wobec Wymiaru Sprawiedliwości.

Po lekturze dramatycznego oświadczenia panów zastępców co jak co, ale poczucia humoru nie można im odmówić. Czekając zatem spokojnie na dalszy rozwój wypadków skorzystam z okazji by zadać panu zastępcy Radzikowi pewne ważne, jak sądzę, pytanie.

Panie zastępco rzecznika Przemysławie Radziku !

Czy zamierza Pan również złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie włamania do Pana służbowego komputera ? Musiało przecież dojść do tego i to nie raz. Jakże bowiem wyjaśnić inaczej, że hejterskie konto KastaWatch (na którym był Pan znany jako „Żelazny Radzik”) regularnie informowało o Pana czynnościach służbowych planowanych i już dokonanych wobec sędziów zanim sami zainteresowani sędziowie mogli się o tym dowiedzieć ?

Myśl, że mógłby Pan panie sędzio Radzik, sam informować owo hejterskie konto na Twitterze o swoich czynnościach wydaje mi się zbyt śmiała…bo przecież jako zastępca Głównego Ścigającego sędziów, co mają inną wizję Wymiaru Sprawiedliwości, niż Wasz przełożony minister Ziobro, z pewnością stosował się Pan do nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s