Rejs sędziego Lasoty

https://oko.press/rzecznik-dyscyplinarny-michal-lasota-chce-scigania-sedziow-ktorzy-orzekli-ze-za-dlugo-prowadzil-sprawe/

Przyznam otwarcie Drodzy Czytelnicy, że chciałbym czasem pisać także na tematy niezwiązane z rzecznikami dyscyplinarnymi bądź członkami klubu dyskusyjnego im. Z. Ziobry. Ale nie da się. Po prostu nie da się. Rzeczywistość wyprzedza kabaret. Niestrudzeni w swej szkodliwej działalności rzecznicy dyscyplinarni przekraczają kolejne, zdawałoby się nieprzekraczalne, granice śmieszności.

Ścigać sędziów (o przepraszam, żeby być precyzyjnym: domagać się wszczęcia postępowania wyjaśniającego), którzy ośmielili się stwierdzić przewlekłość w sprawie sędziego zastępcy, tego by sam mistrz Bareja nie wymyślił.

A przecież panowie rzecznicy mają kolejne wyzwania. Oto Sąd Okręgowy w Warszawie ośmielił się nie uwzględnić wniosku sędziego Radzika o zakazanie Gazecie Wyborczej pisania o jego aktywności w pewnych kręgach towarzyskich. Jak nic szykuje się postępowanie o eksces orzeczniczy. Idąc śmiałym szlakiem wytyczonym przez sędziego Lasotę, sędzia Radzik w zasadzie mógłby sam sędziom, którzy w jego sprawie wydają błędne orzeczenia, przedstawić odpowiednie zarzuty. Myślę, że wiedziałby jakie.

Nie wiem, czy panowie rzecznicy oglądali kultowy film Marka Piwowskiego. Ale chcąc uprzedzić jakiegoś życzliwego informatora spieszę donieść, że całkiem niedawno słyszałem jak dwóch sędziów w moim miejscu pracy bardzo niepochlebnie wyrażało się o poczynaniach rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców. Wyjawiam to, bo chcę walczyć o łagodniejsze potraktowanie mojego uchybienia. Wszak mogłem sporządzić z tego co słyszałem notatkę służbową, zawiadomić prezesa sądu, prokuraturę (co najmniej regionalną) i samego rzecznika Schaba.

Reklama

2 myśli na temat “Rejs sędziego Lasoty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s