Żądamy odpowiedzi, sędzio Radzik !

https://wiadomosci.wp.pl/zlecil-przesluchiwanie-kobiety-podczas-porodu-prokurator-adam-roch-moze-zostac-sedzia-sn-6288792138737281a

Panie zastępco rzecznika, Przemysławie Radziku, przejdźmy od razu do rzeczy, bez zbędnego owijania w bawełnę.

Jak się wydaje, nie do końca trafnie rozpoznaje Pan skutki i przyczyny pewnych zdarzeń, więc służę pomocą. Pytania i odpowiedzi, bez zagadek.

Czy prokurator Adam Roch prowadził śledztwo w sprawie, gdzie jedną z podejrzanych była kobieta w zaawansowanej ciąży ? Prowadził.

Czy prokurator Adam Roch, gdy kobieta ta leżała w szpitalu i zaczęły się skurcze porodowe zlecił odebranie od niej próbek pisma ? Zlecił.

Czy pokrzywdzona sposobem potraktowania przez funkcjonariuszy Państwa Polskiego wniosła skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ? Wniosła

Czy rząd RP na skutek zawarcia ugody przeprosił pokrzywdzona za to jak została potraktowana i wypłacił 40.000 zł tytułem zadośćuczynienia przyznając, że doszło wobec niej do nieludzkiego traktowania oraz tortur? Tak

Czy z tym wszystkim ma związek Adam Roch, do niedawna prokurator ? Tu zostawiam wolne pole dla Pańskiej samodzielnej analizy.

I wreszcie czy Adam Roch jest, jak sądzi on sam oraz jego koledzy i koleżanki z ciała zwanego Izbą Dyscyplinarną, sędzią SN ? Otóż nie jest, nawet jak Pan, Pana kolega Lasota i Pana szef Schab postawicie zarzuty kolejnym dziesiątkom i setkom sędziów. Tak jak da się uchwalić mocą woli politycznej, że po niedzieli jest sobota, tak rzecznik, jego zastępcy ani sam minister Ziobro nie sprawi, że Adam Roch stanie się sędzią Sądu Najwyższego skoro desygnował go organ nielegalnie wybrany po przeprowadzeniu nieuczciwego konkursu

I druga sprawa, oczywiście nie mamy dowodów żeby twierdzić, że minister sprawiedliwości zlecił hejtowanie niezależnych sędziów. Ale kto uczynił swoją prawą ręką odpowiedzialną za sądy Łukasza Piebiaka ? Kto ściągnął do ministerstwa Jakuba Iwańca ? Kto awansował na funkcję prezesa sędziego Cichockiego ? I kto stoi za błyskotliwą, choć chyba już wkrótce pewnie przerwaną, karierą sędziego Dudzicza ? Sędzia Olimpia Małuszek – Barańska użyła skrótu myślowego czytelnego i zrozumiałego dla wszystkich inteligentnych ludzi.

A Pan, Panie sędzio Radzik, wciąż ucieka od wytłumaczenia swoich kontaktów z hejterskim kontem KastaWatch. Skąd państwo hejterzy znali z wyprzedzeniem Pana zamierzenia dyscyplinarne ? No skąd ? Zostawiam Pana z tym pytaniem na weekend.

2 myśli na temat “Żądamy odpowiedzi, sędzio Radzik !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s