Wizyta

Zastanawiam się czasem, czy minister sprawiedliwości odwiedza niekiedy rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców i jak takie spotkania mogą przebiegać. Różne mam wizje, co do tego, nawet dość radykalne. Wizyty takie muszą z pewnością wywoływać duże emocje u odwiedzanych.

Ilustrację filmową dedykuję wszystkim tym, którzy kiedyś zostali powołani na urząd sędziego na podstawie uchwały legalnej Krajowej Rady Sądownictwa, a dziś odnajdują swe życiowe powołanie w pracy dla Zbigniewa Ziobry. Nie wątpię, że musi to być ekscytujące. Nie każdy by podołał.

Wiele zarzutów sformułowano pod adresem George;a Lucasa i jego gwiezdnej sagi. Ja jednak podzielam pogląd, że pierwsze 6 części filmowej epopei mimo wszytko broni się. Na opowiedzianą przez Lucasa historię można przecież spojrzeć także jako paralelę całkiem konkretnych problemów realnego świata. Gdy galaktyczny senat traci na znaczeniu, a imperator i jego posłuszna armia rozprawia się z Radą Jedi czuwającą nad porządkiem i prawem w galaktyce, nadchodzą mroczne czasy dla całej cywilizacji. Zło tryumfuje. Ale tylko do czasu.

2 myśli na temat “Wizyta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s