Do rzecznika mówisz !

Nazywam się rzecznik Schab i mam stanowisko rzecznika.

Od niedawna jesteście moimi podwładnymi, a ja jestem waszym bezpośrednim przełożonym.

Teraz jesteście w organach na służbie Narodu, a nie w niezależnych sądach.

Wiecie jaka jest różnica ?

W niezależnym Wymiarze Sprawiedliwości sędzia orzekał jak chciał, a teraz będzie decydować tak jak mu przedstawiciele suwerena nakażą.

Nikt nie będzie miał tu 55 zarzutów, bo po 2 wyleci na zbity pysk.

Nie wiem czy rzecznik Schab i jego jakże zapracowani zastępcy przechodzili przeszkolenie wojskowe. Ale z pewnością oglądali klasyczne dzieła Władysława Pasikowskiego.

Wojna wydana przez rządzących krajem polityków polskim sędziom trwa. Na pierwszą linię politycy posłali rzecznika Schaba i jego zastępców Lasotę i Radzika. To ich rękoma politycy chcą spacyfikować środowisko sędziowskie. Zastraszyć, upokorzyć, a przede wszystkim raz na zawsze zniechęcić do badania prawidłowości obsadzenia składów orzekających, w których zasiadają osoby nominowane przez obecną upolitycznioną krs. Rzecznicy mają także za zadanie oduczyć sędziów stosowania zaleceń zawartych w wiążących organy Państwa Polskiego wyroku TSUE. Spośród różnych rozwiązań wybrali na razie dwie metody oddziaływania.

Wersja łagodna, taka cywilizowana, wręcz dystyngowana jest dla obserwatorów z zewnątrz. To zatroskane oblicze sędziego Piotra Schaba, który kilka dni temu spokojnie i rzeczowo tłumaczył w stacji TVN24 dlaczego musi ścigać niesfornych sędziów.

Wersja hard, to codzienne działania rzecznika i jego zastępców. To wszczynanie kolejnych postępowań i stawianie zarzutów za próbę badania legalności nominacji sędziowskich, którzy byli objęci wnioskami o powołanie obecnej tzw. krs. Tu panowie Schab, Lasota i Radzik działają z pasją, uporem, stanowczością, ba wręcz determinacją jakiej nie wykazują nawet najbardziej zapracowani prokuratorzy tropiący zorganizowane grupy przestępcze. Cel jest jasny . Przestraszyć i uciszyć. Rozbić solidarność sędziów.

Nie dostąpiłem jeszcze zaszczytu bycia wezwanym na przesłuchanie do rzeczników. Zastanawiam się czy aby nie wygląda ono jak w znanym filmie o wojsku.

Powstań ! Do rzeczników mówisz !

No cóż, można by sądzić, że rzecznikom się uda. Jest tylko jedno małe ale. Sędziowie to nie bandyci. Solidarność sędziów prześladowanych przez polityków i ich pomocników to prawdziwa więź ludzi świadomych o co i dlaczego walczą, a nie zbójecki pakt na kanwie podziału łupów i strachu przed odsiadką.

Nie zastraszycie nas !

2 myśli na temat “Do rzecznika mówisz !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s