Murgrabia Przemysław

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sprawa-sedziego-juszczyszna-radzik-komentuje/glz3gcg

Krótkie przypomnienie. Izba dyscyplinarna, choć sądem nie jest, czasem wyda z siebie coś, co choć trochę ma związek z tym co racjonalne. Ostatnia decyzja tego gremium musiała być szczególnie frustrująca dla rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców. I oczywiście dla wiecznie zachwyconego własną przebiegłością prezesa Nawackiego z Olsztyna. Oto bowiem nawet panowie z izby dyscyplinarnej stwierdzili, że nie tak szybko i nie tak łatwo z tym odsunięciem sędziego od czynności przez prezesa.

Ale takie gadanie nie dla dzielnego zastępcy Przemysława z Krosna nad Odrą. Co to, to nie !

Sędzia zastępca Radzik jest uparty, niezłomny, wytrwały i na swój sposób niezmordowany w ściganiu sędziów, co się nie zachwycają wystarczająco intensywnie dewastowaniem wymiaru sprawiedliwości. Zastępca Przemysław jest tak pewny swego, że nie ma skrupułów by publicznie, bez dania racji, oskarżać sędziów o popełnienie przestępstw. Przy czym chodzi o przestępstwa nie tyle wątpliwe, co istniejące jedynie w nieodgadnionym umyśle pomocnika naczelnego instygatora.

Wielmożny sędzio zastępco Radziku ! Piszę „wielmożny”, bo wskutek złego prawa i kaprysu ministra Zbigniewa, rzeczywiście dużo Pan teraz może. Nie znaczy to jednak, że to co Pan może robić i robi jest słuszne i roztropne. Tak więc proszę, w te święta znaleźć czas i wygodnie usiąść w fotelu i poczytać. O czym ? O naszej Konstytucji i zapisanej w niej zasadzie niezależności sądów i niezawisłości sędziów. o wartościach naczelnych Unii Europejskiej i o zasadach wynikających z art. 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka – o prawie każdego z nas do uczciwego procesu przed niezależnym sądem. Wiem, to może być trudne. Niezależny sąd to taki sąd powołany legalnie. W przypadku Polski to sąd, w którym sędzia nie został wybrany przez krs mianowany w całości przez polityków, krs w którym sędziowie dużo, bardzo dużo zawdzięczają panu ministrowi.

Proszę zastanowić się Panie zastępco Radzik. Może jest tak, że minister Ziobro, pana szef rzecznik Schab, pana kolega zastępca Lasota i Pan sam macie rację. Może jest tak, że panowie Kanthak i Kaleta to geniusze prawa naszych czasów. Może. Ale proszę spróbować wyobrazić sobie, że może, to jednak 90% sędziów polskich ma rację broniąc sądów niezależnych, a nie podporządkowanych tym co aktualnie rządzą. Może w TSUE i SN (tym legalnym) orzekają prawnicy orientujący się lepiej w prawie polskim i europejskim niż owi dwaj w/w młodzi ludzie ?

Zastawiam Pana na święta z tymi trudnymi wyzwaniami. I życzę dużo zdrowia.

Gdy poczuje Pan znużenie, polecam polski serial, o tym jak pewien hrabia i jego dzielny pomocnik ścigali zbójów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s