Skandal w Niderlandach !

https://www.iustitia.pl/79-informacje/3557-sedziowie-sadu-apelacyjnego-w-hertogenbosch-demonstruja-poparcie-dla-polskich-niezawislych-sedziow-marsz-1000-tog-dziekujemy

Nederlandse rechters van Gerichthof ‚s-Hertogenbosch kwamen de straat op om steun aan Poolse rechters te tonen. Ze waren gekleed in officiële kleding. Misschien moet je ze straffen?

Niderlandzcy sędziowie z Sądu Apelacyjnego w ‚s-Hertogenbosch wyszli na ulice, aby wyrazić poparcie dla polskich sędziów. Byli ubrani w oficjalne stroje. Może powinno się ich ukarać?

Piszę te słowa, dogłębnie wstrząśnięty. Zaraza, której na imię niezależność sądów i niezawisłość sędziów zatacza coraz szersze kręgi.

Panie rzeczniku Schab ! Panowie zastępcy Lasota i Radzik ! Rozumiem, że język niderlandzki jest trudny i mało popularny w Polsce. Ale oni tam w Niderlnadach znają wszyscy angielski. A i Wam pewnie mowa Szekspira zupełnie obca nie jest. Nie traćcie czasu. Piszcie, alarmujcie, apelujcie, uprzejmie informujcie. Może na początek niderlandzki odpowiednik naszej legalnej Krajowej Rady Sądownictwa (proszę nie pomylcie panowie Tego Konstytucyjnego Organu z gremium kierowanym przez sędziego Leszka Mazura) – Raad voor de rechtspraak ? Na pewno znają tam nr telefonu do niderlandzkiego rzecznika dyscyplinarnego.

Swoją drogą takie spotkanie, nasz (w sensie polski, bo nie jest to rzecznik wybrany przez środowisko) rzecznik Schab i niderlandzki rzecznik dyscyplinarny sędziów, to musiałoby być coś niesamowitego. Wiedza o świecie rzecznika z Kraju Rembrandta niewątpliwie uległaby poszerzeniu. Nie wiem tylko czy dla naszego rzecznika i jego zastępców takie spotkanie byłoby korzystne. Może lepiej jakieś wizyty studyjne u federalnego rzecznika dyscyplinarnego sędziów rosyjskich ?

Podsumujmy zatem:

  • sędziwie niderlandzcy uprawiają politykę, bo uważają, że sędziom w Polsce dzieje się źle
  • wyszli na ulicę i manifestowali swoje poglądy
  • założyli togi urzędowe

Czy ktoś może połączyć sędziego Schaba z Niderlandami? Pilnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s