Ministra smutne oczy

https://wyborcza.pl/7,75398,25603501,mysmy-zglosili-ziobro-przypadkiem-zdradzil-co-jest-na-utajnionych.html

Słuchałem jak wielu z nas jak minister Ziobro podczas wystąpienia w Senacie znów mieszał z błotem sędziów. Cóż, ten człowiek tak ma. Nie lubi sędziów, a za to bardzo lubi ich atakować. Zrządzeniem logiki politycznej układanki pan Zbigniew swoją pasję nielubienia sędziów i sądów realizuje jako członek Rady Ministrów i Prokurator Generalny.

Pozornie przemówienie pana ministra było pełne pasji, żaru i jakieś niepojętej dla mnie, ale zapewne autentycznej i głębokiej niechęci do polskich sędziów.

Ale myliłby się ten, kto uznałby, że to było przemówienie człowieka sukcesu.

Nie ma szczęścia ostatnio pan Zbigniew, nie ma sukcesów powołany przez niego rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab, o którym wiemy, że nie rozmawia z ministrem. O samopoczuciu zastępców Lasoty i Radzika, z racji wrodzonej empatii, nawet nie będę pisał.

Po pierwsze Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie uznał opowieści polityków o złych sędziach wykarmionych przez komunistów.

Po drugie po pierwszym wyroku SN, mamy dwa kolejne, w tej samej w kwestii, czyli czym jest, a raczej nie jest, izba dyscyplinarna i jak należy oceniać krs

Po trzecie mimo odwołania z delegacji sędziego Pawła Juszczyszyna, mimo nadgorliwości prezesa Nawackiego i mimo szybkiego działania ze strony rzeczników sędzia dalej robi swoje, bo jest SĘDZIĄ, a nie podwładnym pana Zbyszka

Po czwarte po sędzim Juszczyszynie status sędziów desygnowanych przez obecną krs zaczęły badać Sąd Okręgowy w Krakowie, Sąd Apelacyjny w Katowicach, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze i co najgorsze kolejne 7 pytań do Sądu Najwyższego znów zadał Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Rzecznik dyscyplinarny robi co może, pomocnicy nie ustają w wysiłkach. Komunikat goni komunikat. Klawiatura grzeje się od pisania zarzutów.

A tu Komisja Europejska obwieściła, że wystąpi do TSUE o zawieszenie działalności izby dyscyplinarnej. Daleko sięgają macki komunistycznych sędziów i ich uczniów !

Panie ministrze ! Panie rzeczniku dyscyplinarny ! Może oni tam w Luksemburgu będą mieli mimo wszytko jakieś wątpliwości? Postawienie zarzutów kolejnym sędziom, najlepiej kilkudziesięciu za realizowanie wyroku TSUE i zadanie pytań do SN może nieco rozjaśnić w umysłach luksemburskich sędziów.

Czerwone Gitary, zespół święcący swoje największe sukcesy w czasach gdy nr 1 był w Polsce towarzysz Wiesław. Nie wiem czy wypada słuchać.

Ale tak mi się samo zanuciło:

Groźny Zbyszek smutną ma twarz

Atak na sądy nie udał się…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s