Korepetycje prokuratora Ziomka

Dariusz Ziomek z Prokuratury Krajowej. Warto nazwisko jak i osobę pana prokuratora zapamiętać. Już wstępna lektura wniosku pana prokuratora w sprawie sędziego Igora Tulei skłoniła mnie do postawienia ważnych pytań.

Po pierwsze, czy zgodziłby się Pan, panie prokuratorze Ziomek na korepetycje z prawa i postępowania karnego? Oczywiście, nie sugeruję w żaden sposób, że to Panu są potrzebne jakiekolwiek dodatkowe zajęcia z prawa. Chodzi o coś zgoła odmiennego. Czy Pan mógłby udzielić, nam, tzn:

 • sędziom z Sądu Okręgowego w Warszawie (tego samego, gdzie orzeka Igor Tuleya)
 • sędziom w całej Polsce
 • niezależnym, odważnym prokuratorom służącym Państwu (proszę odezwać się na priv. na blogu, chętnie wyjaśnię coś więcej po czym poznać takich prokuratorów)
 • obywatelom, myślącym samodzielnie i krytycznie

krótkich (a może i dłuższych, gdyby ciężko szło nam zrozumienie) korepetycji z prawa karnego?

Po drugie, czy wyjednałby Pan zgodę u swego Szefa, super prokuratora Ziobry na takie zajęcia? Może na początek dla sędziów z Warszawy? Ja załatwię salę. Na kolanach wyproszę u mojego prezesa. Co tam kolana, dla takiego spotkania warto. A jak się prezes nie zgodzi, to może Rzecznik Praw Obywatelskich salę udostępni?

Panie prokuratorze Ziomek! Panie Dariuszu! (skracam dystans, ale przecież łączy nas to samo – umiłowanie prawa, jego racjonalna, mądra i zgodna z Konstytucją interpretacja, wstręt wobec postawy politycznej służalczości, krytyka karierowiczostwa) chcąc być pomocnym, spieszę z propozycją programu:

 1. Czy to prawda, że sąd może zdecydować o jawności każdego posiedzenia? (jakoś dziwnie ten art. 95b par. 1 kpk zredagowany)
 2. Czy to prawda, że jak posiedzenie jest jawne, to mają zastosowanie przepisy rozdziału 42 kpk? (niby tak właśnie jest to zapisane, ale może Pan coś więcej rozumie z tego?)
 3. Czy to prawda, że przepis art. 357 kpk (zgoda dla mediów na rejestrację) znajduje się w rozdziale 42 kpk? (tak się mi wydaje, ale niewykluczone, że pogłębione metody badawcze w Prokuratorze Krajowej doprowadziły Państwa do zgoła odmiennych ustaleń)

I jeszcze jedno pytanie, jeśli prokurator obecny na posiedzeniu (nota bene gospodarz sprawy) nie sprzeciwia się rejestracji przebiegu posiedzenia przez media, to w czym Pan panie prokuratorze Ziomek, pana koledzy a już szczególnie pan prokurator Święczkowski upatruje popełnienie przestępstwa przez sędziego sprawującego sądową kontrolę działania prokuratury? Pytam, bo z racji swoich niedostatków intelektualnych mogę czegoś nie rozumieć.

Na koniec prosiłbym, a raczej prosilibyśmy (bo wielu z nas umiera z ciekawości) o krotki wykład na temat tego, na czym polega społeczna szkodliwość ujawnienia niewygodnych dla rządzących polityków okoliczności związanych z organizacją i przeprowadzeniem co najmniej nieszablonowego głosowania w sali kolumnowej? Przecież obaj wiemy, że interes partyjny czy polityczny Pana szefa, czy też chęć odwetu na niepokornym Igorze Tuleya, bądź wręcz zamiar zastraszenia środowiska sędziów nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli zatem te przykre powody wykluczymy, to o co chodzi?

Obiecuję solennie, że uczestnicy prowadzonych przez Pana zajęć wykażą się większym zdyscyplinowaniem i pilnością niż żołnierze c.k, armii, uczący się hymnu ku czci najjaśniejszego pana.

12 myśli na temat “Korepetycje prokuratora Ziomka

 1. Ja chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedź na pytanie :

  Jeśli Prokuratura chce stawiać Igorowi Tulei zarzuty za ujawnienie tajemnicy śledztwa w sprawie, którą wcześniej sama umorzyła nie widząc przestępstwa, a jednocześnie publikuje dane ze śledztwa w sprawie „willi Kwaśniewskich”, gdzie podejmuje postępowanie umorzone i chce je prowadzić dalej – to czy możemy spodziewać się zarzutów dla kogoś że służb?

  Polubienie

 2. Z niewiadomych przyczyn chce Pan ograniczyć szkolenie prok Ziomka tylko do Sędziów SO w Warszawie.
  Przecież te szkolenia powinny być obowiązkowe dla wszystkich sędziów w kraju. Dla SSA dla SSN!! I dla nas szaraczków z SR. I nie zapominajmy o aplikantach!
  Myślę że KSSiP powinna zorganizować szkolenia w całym kraju. Obowiązkowo. Dla każdego.
  Panie Prokuratorze
  Czekamy!!

  Polubienie

 3. Diagnoza nietrafna. Prokurator Ziomek na pewno dysponuje aparatem poznawczym umożliwiającym rozumienie języka polskiego. korepetycji branżowych nie potrzebuje.

  Potrzebuje korepetycji z asertywności, niegrzeczności, nieusłuchania, samodzielności.

  Polubienie

   1. przypuszczam, że pan prokurator rozumie przepis. nie rozumie, że nie powinien robić głupot. nie powinien robić wszystkiego co mu nakazują. teraz pomyślałem, że potrzebuje punkowej reedukacji – słuchania dezertera, defektu muzgó, a po przejściu pierwszych uniesień dead kennedys, siekiery.

    jeden prokurator Ziomek, mówiąc „tego nie zrobię” mógłby zmienić spory kawałek świata.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s