Towarzysz Winnicki pozdrawia

https://www.rp.pl/Sadownictwo-dyscyplinarne/303249937-Sedziowie-stwierdzili-przewleklosc-dzialan-czlonka-KRS-Rzecznik-dyscyplinarny-interweniuje.html

Niemądrzy ci sędziowie z Gdańska, oj niemądrzy. Sami się proszą o kłopoty. Stwierdzić przewlekłość u sędziego z neo krs ? Zupełny brak instynktu samozachowawczego. Nazwałbym to nawet brakiem instynktu służbowego.

Bo co to jest instynkt służbowy? W dzisiejszych czasach, to z jednej strony mieć usta pełne frazesów o niezależności sądów i niezawisłości sędziów, a z drugiej strony robić dokładnie to czego oczekują politycy, ci oczywiście politycy, co teraz rządzą. Co więcej, starać się odgadywać ich oczekiwania. A jak wiadomo pan minister Zbigniew ZAWSZE MAM RACJĘ Ziobro, pan premier i pan Prezydent bardzo nie lubią sędziów, a już szczególnie tych samodzielnych w myśleniu i orzekaniu, tych niezależnych, a już zwłaszcza tych akcentujących konstytucyjną i gwarancyjną rolę sądów.

A wracając do instynktu służbowego. Czy ktoś może przytoczyć jakąkolwiek wypowiedź rzecznika dyscyplinarnego Schaba bądź jego zastępców Lasoty lub Radzika, w której deklarują sprzeciw wobec niezależności sądów czy też niezawisłości sędziów? Oczywiście, że nie! Przecież samo istnienie i działalność rzecznika i jego zastępców jest najlepszym dowodem, że sądy są w pełni niezależne, a niezawisłość sędziów nie jest niczym zagrożona.

Nie wątpię, że w szczerej rozmowie, pan zastępca Michał Lasota w pełni wiarygodnie i przekonująco wyjaśniłby wszystkim niedowiarkom po co mu były te akta osobowe i opinie służbowe akurat tych sędziów co to stwierdzili przewlekłość postępowania u sędziego z noe krs.

Sam towarzysz Winnicki mógłby się sporo poduczyć od pana sędziego zastępcy jak tłumaczyć trudne, ale konieczne decyzje. Bo wszystko da się wytłumaczyć. Może za jakiś czas ktoś będzie chciał nam wytłumaczyć, że nikt tak nie przysłużył się dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów, jak trzej panowie z ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

Reklama

Jedna myśl na temat “Towarzysz Winnicki pozdrawia

  1. Niezależność myślenia, dążenie do realizacji praw i wolności konstytucyjnych, powoduje u rządzących przyklejanie określonym grupom zawodowym łatki polityków. Nie przyjmują jednego, że to co jest polityczne, jest prze dewszystki obywatelskie i społeczne. I to politycy chcą zawłaszczyć sobie sferę należną obywatelom. Ale ja wiem jako kobieta najlepiej,że nawet moja macica jest polityczna, więc czy powinien dziwić kogokolwiek fakt,że rzadzacy, pragną mieć swoich wasali rowniez w postaci sędziów?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s