Wzmożenie sędziego Radzika

Sędziów i prokuratorów w całej Polsce zbulwersowała ostatnio informacja o wycieku ich danych osobowych z zasobów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Skandaliczne zdarzenie dostarczyło nam kilku cennych informacji o tym w jakim państwie żyjemy.

Na początku przypomnienie tego co oczywiste.

 1. Dyrektora KSSiP powołuje minister sprawiedliwości
 2. Dyrektor KSSiP podlega i jest nadzorowany przez ministra sprawiedliwości
 3. Zupełnie przypadkowo zapewne obecnie dyrektorem KSSiP jest bliska znajoma ministra Ziobry

Jak na razie w tej sprawie, gdzie pokrzywdzonymi mogą być setki i tysiące sędziów i prokuratorów milczy minister Ziobro (a przecież zawsze ma tyle do powiedzenia). Ale jak wiemy obecna władza bardzo, ale to bardzo nie lubi niczego wyjaśniać, zwłaszcza jak wiązałoby się to z przyznaniem do winy w zakresie nadzoru i organizacji pracy.

O wiele lepiej wychodzi za to oskarżanie. A jak jeszcze można oskarżyć sędziów, to doprawdy pełnia szczęścia. Nie wiem czy wszystkich, ale sędziego zastępcy Przemysława W. Radzika z pewnością.

Nasz nieoceniony, zadziwiający i inspirujący sędzia zastępca Radzik bez żadnych czynności wie i całemu światu uroczyście to obwieszcza (ze swego rodzaju wręcz radością), że wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie uzasadnionego podejrzenia przewinienia dyscyplinarnego polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych – sędziów wykonujących obowiązki służbowe w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

Jeszcze prokuratura nic nie ustaliła, a już sędzia zastępca wie, że jak ktoś jest winny, to na pewno sędziowie.

Panie Przemku! Proszę wziąć kilka głębokich wdechów, napić się wody i usiąść. A jak już to Pan zrobi, proszę posłuchać.

Po pierwsze skąd Pan wie, że niedopełnienia obowiązków nie dopuścił się sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro?

Po drugie skąd Pan wie, że niedopełnienia obowiązków nie dopuściła się Dyrektor KSSiP Małgorzata Manowska?

Po trzecie skąd ta pewność, że niedopełnienia obowiązków nie dopuścili się podwładni Dyrektora KSSiP niebędący sędziami?

Wiemy, że Pana stosunek do sędziów jest skomplikowany i nacechowany swego rodzaju podejrzliwością. Ale może nie wypada popadać w śmieszność, tropiąc bez żadnych podstaw domniemanych sędziowskich sprawców? Zwłaszcza, że sama Dyrektor Manowska, jako na możliwą przyczynę wycieku danych, wskazała zaniedbania leżące po stronie firmy zewnętrznej.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/dyrektor-kssip-wyciek-danych-prawdopodobnie-na-skutek-zaniedbania-jednej-z-firm-zewnetrznych,68119.html

Panie Przemku!

Lubi Pan Muppet Show? Pewnie jako dziecko oglądał Pan. Polecam scenę, gdy Orzeł (Sam the Eagle), który był bardzo wzmożony patriotycznie, moralnie i w ogóle, grzmi z mównicy o przestępczości, a złodzieje wynoszą wszystko wokół, a na koniec jego samego. Może Pan z pełną, szczerą pasją i gniewem ściga domniemanych sędziowskich złoczyńców, a tymczasem prawdziwi winowajcy są zupełnie gdzie indziej?

Ja nie wiem, ja tylko pytam.

4 myśli na temat “Wzmożenie sędziego Radzika

 1. Zaczynam mieć wrażenie, że ten blog to jakiś głęboki trolling xd

  ” A jak jeszcze można oskarżyć sędziów, to doprawdy pełnia szczęścia”

  „Zupełnie przypadkowo zapewne obecnie dyrektorem KSSiP jest bliska znajoma ministra Ziobry”

  Na początku przypomnienie tego co oczywiste:

  1) obecna dyrektor KSSIP jest sędzia
  1a) nawet jak kwestionuje się jej powołanie do SN, to jest sędzią SA
  2) komunikat dotyczy sędziów wykonujących obowiązki służbowe w KSSIP
  3) bycie dyrektorem KSSIP jest wykonywaniem obowiązków służbowych w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

  Więc autor znowu czegoś nie doczytał czy co się wydarzało w procesie myślowym, że jego zdaniem postępowanie nie obejmuje sędzi Manowskiej?

  PS Jakiś czas temu sędzia z Łodzi zgubił pendrive z kopiami akt sądowych i projektami swoich orzeczeń – pendrive nie był w jakikolwiek sposób zabezpieczony. Lokalny rzecznik dyscyplinarny stwierdził, że nie ma tematu bo nie istnieje żadna norma obligująca sędziów do zabezpieczania swoich pendrivów gdzie kopiują sobie akta sprawy czy przechowują projekty pism. Mam nadzieje, że dane osobowe sędziów i prokuratorów jednak zasługują na lepszą ochronę.

  Polubienie

  1. Ja doczytałem, ale nie wiem, czy Pan ogarnia taką prostą zależność, że dla rzeczników dyscyplinarnych, dla zastępcy Radzika i ministra, pani Manowska jest sędzią SN, więc raczej nie jej komunikat dotyczy.

   Polubienie

 2. 1. Wszyscy o danych sędziów i prokuratorów… Tak, to prawda, wyciekły, ale razem z nimi dane tysięcy urzędników sądowych, również zmuszonych do rejestracji w KSSiP w celach szkoleniowych i innych. To właśnie wobec zwykłej urzędniczki pojawiła się próba wyłudzenia na blik…
  2. podwyżki dla urzędników wstrzymane, bo, cyt. plan finansowy na 2020 r. niegotowy jeszcze… w końcu dopiero połowa kwietnia. I teraz ci biedni ludzie będą zakładać konta w bikach i bigach, po przecież stówka abonamentu to dla nich pikuś… zwyczajnego „przepraszam” nie usłyszeli…
  3. okazuje się, że to, czy firma dokonująca transferu danych ze starego do nowego systemu została wybrana w drodze przetargu, czy też nie była to po prostu firma zaprzyjaźnionego studenta jest tajemnicą państwową… równą prawie listom poparcia do KRS… Informacji takiej nie udziela ani MS, ani KSSiP…,
  4. w tym kontekście, jeśli zaniedbania mogłaby dopuścić się szefowa KSSiP wydany komunikat jest słuszny, jak to ktoś powiedział, logicznie prawdziwy… A że jego wymowa jest taka, że to sędziowie sami wykradli swe dane…

  Polubienie

  1. Zgadzam się. Przecież odpowiedzialności nie może ponosić protegowana ministra Ziobry. A zastępca Radzik, zwolennik neo krs przeciez nie kwestionuje tego, że pani Manowska zasiada legalnie w SN. Zatem cały komunikat zastępcy Radzika jest wymierzony w bliżej nieokreślonych sędziów, ale dyrektor Manowskiej nie dotyczy

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s