Można tak i tak

Są dyscypliny sportowe, w których inteligentni ludzie przestrzegają reguł i komunikują się ze sobą językiem czytelnym i zrozumiałym dla wszystkich graczy.

Ale są i inne, gdzie liczy się jedynie cwaniactwo, brutalność i bezwzględność W niektórych krajach (Łotwa) walki ekip pseudokibiców są dozwolone. (materiał drastyczny).

Różne bywają standardy wyłaniania sędziów do najważniejszych sądów w państwie.

Można tak:

Ale można i tak:

Bywają parlamenty zupełnie nudne:

i te w których debata przybiera bardziej żywe formy:

Sąd Najwyższy był miejscem gdzie przestrzegano Konstytucji, prawa i dobrego obyczaju, zaś pewnie już niedługo stanie się instytucją, w której rządy zacznie sprawować polityczny namiestnik.

Ale zawsze jest wybór. Zawsze można pracować, procedować, debatować i rozstrzygać ważne sprawy i gorące spory z poszanowaniem prawa, z szacunkiem do adwersarzy, mądrze, a nie głupio.

Nie ma konfliktu sędziów starych z nowymi. Bo nie można stawiać na równi zjawisk, instytucji i osób, które wszystko dzieli. Nowy I Prezes SN zostanie wyłoniony przez osoby, które nielegalnie znalazły się w Sądzie Najwyższym. Pamiętajmy o tym. Chyba, że zamiast brydża wolimy mordobicie, zamiast standardu amerykańskiej komisji senackiej wolimy standard posła Asta, a zamiast nudnego parlamentu szwedzkiego wolimy gorący parlament Armenii.

3 myśli na temat “Można tak i tak

 1. Wiadomo – jedni sędziowie zostali rekomendowani w niejawnej procedurze a teraz narzekaja że ZO jest nagrywane a Zaradkiewicz jeszcze śmie cytować czyjeś wypowiedzi, a inni zostali rekomendowani podczas jawnych obrad które były transmitowane i każdy mógł je obejrzeć 😉

  PS Biorac pod uwagi ostatnią histerię demokratów przy nominacji Trumpa do SN, to u nas i tak jest Wersal bez kontrowersji więc z tym USA jako przykładem to bym uważał.

  Polubienie

 2. Hmm… takie walki „hoolsów” toczą się według pewnych reguł, jest sędzia, jest pomoc lekarska… Tzw. grzybobrania miały mniej ograniczeń – strony uzgadniały tylko, czy odbędą się ze sprzętem, czy „na goło”, choć i tu zdarzały się faule, zwłaszcza w przypadku jednego z krakowskich klubów.
  Swoją drogą w Poznaniu silna tradycja… Myślałem, że po rozwałkowaniu środowiska kibolskiego przez policję kilka lat temu Lech Poznań Fans będą w odwrocie, a tu proszę…
  Problemem sytuacji w SN jest to, że jedni przyzwyczajeni są grać w brydża, a inni myślą, że to MMA, a raczej Fame MMA… Smutne to i straszne, bo wychodzi na to, że mrożkowski Edek wygra… znów…

  Polubienie

 3. Można w deszczu spacerować, można moknąć.
  W ogóle w życiu można tak i można tak..
  Tylko jakże różne życiowe ślady każdy wybierający swoje można tak zostawia….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s