Dziarskie chłopaki z WSW PK

https://oko.press/precedensowy-protest-sedziow-pod-siedziba-prokuratury-przestancie-nas-zastraszac/

Panowie z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej (nie dyskryminuję pań, ale jeszcze nie poznaliśmy ich nazwisk), stanowczo protestuję!!! Wasz kabaret, Wasza farsa i Wasz nadwiślański Latający Cyrk Monty Bogdana odbiera mi tlen. Uprzedzacie moje najbardziej złośliwe teksty. Ja Was wręcz muszę gonić. Zwolnijcie , choć na chwilę, bo nie zdążę uczcić Waszych nowatorskich pomysłów i metod.

To że, sądy są i mają być niezawisłe to oczywiste. Równie oczywiste, a nawet jeszcze bardziej jest to, że ta niezawisłość musi mieć jasno wytyczone granice. Interes prokuratury, wytyczne pana Bagdana, oczekiwania pana ministra Zbigniewa – to dziś jasne dla inteligentnych sędziów granice ich swobody orzekania. Praktyka wypracowała szereg wcześniej nieznanych metod korygowania postaw tych sędziów, którzy nie pamiętają o granicach swej niezawisłości.

Można wyróżnić tu takie sposoby na krnąbnych sędziów jak:

 1. Metoda na rzecznika – żądanie akt bądź ich kopii (przed ważnym dla prokuratury posiedzeniem) wystosowane przez zastępcę rzecznika, tu niekwestionowanym prekursorem jest sędzia zastępca Przemysław W. Radzik.
 2. Metoda na odstraszenie przez zawieszenie – polega na zawieszeniu w czynnościach służbowych sędziego, który nie wie lub udaje, że nie wie jak nie powinien orzekać. Metoda wymaga udziału rzecznika dyscyplinarnego (lub jego zastępcy) bądź któregoś z asów z WSW PK i koniecznie państwa izbiarzy z izby dyscyplinarnej.
 3. Metoda na przesłuchanie – polega na wnikliwych przesłuchaniach wszystkich sędziów, którzy w danej sprawie wydali orzeczenia niezgodne z poglądami i oczekiwaniami pana Bogdana. Trwają prace nad opracowaniem jej najnowszej wersji: przesłuchanie szkoleniowo-instruktażowe sędziego przed wydaniem orzeczenia w sprawie ważnej dla prokuratury

Do tych przetestowanych już w praktyce metod chciałbym dodać swój autorski pomysł:

Metoda na zatrzymanie – polega na samodzielnym ujęciu przez prokuratora (dopuszczalna jest pomoc asystenta lub aplikanta prokuratorskiego) sędziego na sali rozpraw (szczególna odmiana zatrzymania obywatelskiego) bądź zatrzymanie sędziego na sali rozpraw, przez przybyłą wraz z prokuratorem policję. Chodzi oczywiście o ujęcie bądź zatrzymanie na sali rozpraw na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa takiego sędziego który:

 • uchyla areszt w sprawie, w której nie wolno tego zrobić
 • nie uwzględnia wniosku o areszt wobec osoby, która według pana Bogdana lub pana Zbigniewa właśnie w areszcie powinna się znaleźć
 • uniewinnia oskarżonego, który jest winny w mniemaniu prokuratora
 • ujawnia na jawnym posiedzeniu fakty i okoliczności niewygodne dla prokuratury i dla tych co teraz rządzą
 • zadaje niepotrzebne pytania do TSUE
 • sprawdza czy wyrok został wydany przez sędziego

Panowie z WSW PK, pamiętajcie, że czynności wobec sędziego Tuleyi, wobec sędzi Morawiec czy przesłuchania sędziów krakowskich co nie tak orzekali jak Zbigniew i Bogdan oczekiwali nie przeprowadzała żadna prokuratura, lecz Wy sami.

Panie Dariuszu Ziomek, Piotrze Dąbrowski, Czesławie Stanisławczyk, Michale Walendziku i Piotrze Myszkowiec, Wasze zasługi nie zostaną zapomniane. O to, co teraz robicie, będziecie pytani, nieustannie, uciążliwie i wyczerpująco pytani, cały czas, w zasadzie do końca Waszej prokuratorskiej kariery. To Wasze osiągnięcia i Wasze zasługi. Nie ma co się gniewać, że będą spisane, zapamiętane i wciąż przypominane.

A żeby panom z WSW nie było smutno, piosenka specjalnie dla Was, taki hymn prokuratorów, wybaczcie, że w języku rosyjskim. Może ktoś napisze dla Was po polsku? I mundury! Koniecznie musicie mieć mundury, przynajmniej Wy tam w WSW PK.

5 myśli na temat “Dziarskie chłopaki z WSW PK

 1. A metoda na gender? Czyli jak zarobić, a się nie narobić?

  Tylko co to gender? Jaka jest różnica między równouprawnieniem a
  gender?
  Jak między własnością i posiadaniem.
  Jedno dotyczy sfery prawnej (tych zachowań, które rodzą skutki prawne, np. zawarcie umowy o pracę) drugie sfery pozaprawnej (np. gotowania)
  Chodzi więc o równość również w sferze pozaprawnej

  Polubienie

 2. Proponowałbym rozwinięcie metody nr 3, poprzez umieszczenie na sali sądowej telefonu bez tarczy. Niekoniecznie może czerwonego, jak w Dzienniku Telewizyjnym. Chociaż myślę, że tow. Kurski Jarosław kazał te z TVPis odremontować niczym MON hełmy „orzeszki” wz. 67. Może po prostu domalować biały pasek i nalepić symbol Polski Walczącej. Taka Narodowa Linia Sprawiedliwości.
  Zaoszczędzi to czasu na osobiste wycieczki w celu szkoleń, a przy tym udowodni, że zreformowany bezmiar sprawiedliwości korzysta z osiągnięć technicznych, których „przez osiem ostatnich lat nie było”. I jest aplauz i nie ma krytyki.
  PS. Oczywiście osoby szkolące mogłyby korzystać z diet jak za wyjazd. Wiadomo!

  Polubienie

  1. Dobry pomysł:) A tak na poważnie, my kpimy z tego, a oni robią rzeczy niewyobrażalne. Przecież to co robią ci prokuratorzy powinno być bardzo serio ocenione pod katem, czy nie doszło do wypełnienia znamion przestępstwa, z art. 231 kk w zbiegu z art. 224 par. 1 kk. Przecież wg definicji legalnej z art. 115 par. 12 kk: „Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak
   i groźba spowodowania postępowania karnego….”

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s