Mistrz Schab i wicemistrzowie

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pedofil-nie-odsiedzial-kary-roku-wiezienia-sprawa-umorzona/z1ch1k1

Trzech wspaniałych, dawno niewidzianych razem. Pochmurny, sprawiający wrażenie zasadniczego, rzecznik Piotr Schab. Niezmordowany, pracowity, ocierający się o fanatyzm, zastępca Przemysław Radzik. I ten trzeci, lekko zdystansowany, ale uderzający celnie w tych co nie wiedzą jak mają orzekać, zastępca Michał Lasota.

Trzej muszkieterowie dobrej zmiany w sądach. Powołani przez uznanego w Polsce i na świecie wybitnego obrońcę niezależności sądów i niezawisłości sędziów, Zbigniewa Wielkiego Prawnika Ziobro. Powołani w określonym celu.

Ludzie porządnej roboty, ludzie pracowici, ludzie wielu talentów. Każdy dostał w lenno sąd jak szeryf czy baron (by posłużyć się nomenklaturą rodem z dawnej Anglii). Największe włości dostał Wielki Śledczy Schab. Sąd Okręgowy w Warszawie, to nie byle co. Gamach wielki, a w gabinecie prezesa stoi nawet oryginalne biurko twórcy polskiej reformy walutowej z 1924 roku, Władysława Grabskiego.

Musimy być wyrozumiali wobec chmurnego Piotra, entuzjastycznego Przemysława i przebiegłego Michała. Oni naprawdę mają co robić. W dodatku wobec zakończenia delegacji w biurze neokrs pań Edyty Dzielińskiej i Beaty Adamczyk-Łabudy (tych co to zajmowały się „obsługą rzecznika dyscyplinarnego”) prawdopodobnie przygotowywanie kolejnych postanowień dyscyplinarnych przebiega nieco wolniej.

Autopoprawka: pani Dzielińska dalej pomaga rzecznikom w ich pożałowania godnej pracy, mając jedynie 25% wpływu spraw w SO w Warszawie.

Moja osobista wyrozumiałość wobec tych trzech panów jest wielka. Nie mam do nich żalu , o to że:

  • zastępca Lasota w nawale pracy zapomniał podjąć merytoryczną decyzję w sprawie skazanego za pedofilię, dobrze że pamiętał, żeby pytać sędziów, czym się kierują wydając wyroki, których sędzia zastępca nie akceptuje
  • zastępca Radzik nie upilnował swoich myśli i hejterzy z KastaWatch wykradli mu jego najskrytsze dyscyplinarne plany (wiemy, że nie byli to zwykli włamywacze na komputer czy skrzynkę mailową)
  • rzecznik Schab zapomniał, że ma dom, którzy służy mu do tego, do czego ludziom zwykle służy dom. Ale co się tam dziwić, jak się ma dom, warto mieć i mieszkanie, zwłaszcza takie z zasobu gminnego. W Warszawie całkiem liczne grono sędziów pamięta dobrze, skąd przyjeżdżał do pracy sędzia Schab i dokąd wracał po jej zakończeniu.

Może zatem panowie rzecznicy zabawicie się w taki swoisty trójkąt. Rzecznik Schab zajmie się myślami nieuczesanymi zastępcy Radzika, zastępca Przemysław zajmie się nawałem obowiązków kolegi Lasoty, a zastępca Michał przyjrzy się problemom mieszkaniowym naczelnego śledczego. Co Wy na to panowie?

Jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać, może ten krótki film instruktażowy Wam pomoże?

3 myśli na temat “Mistrz Schab i wicemistrzowie

  1. Ktoś mi powiedział – rozłóż zegarek na części, podrzucaj nimi ile chcesz, same się w zegarek nie ułożą. Skąd jednak wiemy, że gdybyśmy podrzucali częściami zegarka w nieskończoność, nie wyszedłby z tego podrzucania w końcu zegarek? Stąd, że części zegarka nie przetrwają w nieskończoność. Co innego elementy wszechświata. Pytanie zatem, czy wymiar sprawiedliwości jest bardziej jak zegarek czy jak wszechświat. To samo dotyczy podrzucających.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s