(n) krajowa rada satyryków

Dawno temu Tadeusz Drozda mianował się Dyżurnym Satyrykiem Kraju. Zrobił to na swój rachunek i odpowiedzialność, protestów tym nie wzbudził, wręcz sympatię.

Od ponad roku obywatele i sędziowie z narastającym niesmakiem, czasem wręcz zdumieniem obserwują pożałowania godne poczynania ciała chcącego usilnie i wbrew wszelkim okolicznościom uchodzić za legalny konstytucyjny organ Państwa. Mam na myśli oczywiście tzw. krajową radę sądownictwa. Osoby z tego gremium, a już szczególnie 15 nielegalnie wybranych sędziów każdego dnia zapisują swoimi poczynaniami historię własnego wstydu i politycznej służalczości.

Mimo uchylenia przez Prezesa SO w Warszawie, bezprawnej decyzji Prezesa SR Warszawa Śródmieście (i rzecznika tzw. krs) Macieja Mitery o przeniesieniu sędziego Łukasza Bilińskiego do wydziału rodzinnego i nieletnich, państwo z krs uznali z sobie znanych powodów, że rozpoznają odwołanie pana sędziego od nieistniejącej już decyzji prezesa Mitery. Czy ktoś miał wątpliwości jaki będzie wynik obrad politycznego gremium z ulicy Rakowieckiej ?

Poeta z rady rejsu streszczając utwór nucony przez kolegę śpiewaka ujął jej treść w 3 zdaniach (jestem sam, nie mam dziewczyny, jest mi niedobrze).

Gdy przyglądam się zatem i słucham jak działają oddani bez reszty jedynie słusznej sile politycznej (aktualnie sprawującej władzę) sędziowie z tzw. krs, to mam ochotę im wszystkim, a szczególnie sędziemu Maciejowi Nawackiemu (temu co lubi wzywać policję na sędziów własnego sądu) zadedykować lekko sparafrazowane słowa poety:

 • jestem nielegalnie wybrany
 • nie mam autorytetu i szacunku
 • -jestem zawsze zadowolony z siebie

Ale panie sędzio Nawacki i pozostali państwo z nielegalnej krs, już niedługo Waszej szkodliwej dla Państwa działalności.

Już wkrótce będziemy Was wspominać jako Nieodżałowaną krajową radę satyryków – (n) krs

Zrzekam się praw autorskich i pozwalam Wam używać nieodpłatnie i wielokrotnie tej jakże adekwatnej do Waszej działalności nazwy.

P.S. Uczciwej byłoby gdyby prezes Mitera, albo sędzia Nawacki powiedzieli wprost, że sędzia Łukasz Biliński nie może orzekać w wydziale karnym, bo wydaje niewłaściwe wyroki i podnosi ciśnienie kilku ważnym politykom. Po co robić kabaret i traktując obywateli jak bystrych inaczej, udawać, że w tym wszystkim chodzi o coś innego ?

4 myśli na temat “(n) krajowa rada satyryków

 1. Najbardziej zabawne że autor zarzuca KRS że jest nielegalnie wybrana, samemu będąc nominatem niekonstytucyjnej KRS XD Skoro są sędziowie dublerzy to czy autor jest sędzią bękartem? 😀

  Polubienie

   1. Na posiedzeniu niejawnym (!), skład 5 osobowy, ze sprawozdawcą w osobie dublera Mariusza Muszyńskiego. Baza pod zamach na KRS został przygotowany. Pani Julia i dubler Muszyński wykonali zadanie

    Polubienie

 2. TK w składzie z dublerem, orzekł o kwestii jednoczesności kadencji. Doprawdy jest co z czym porównywać. A może Pan Mecenas jakieś artykuły na ten temat pisał w mrocznych latach sprzed dobrej zmiany ? Bo to jakiś problem zastępczy, mający przysłonić zamach polityków na krs. A TK pod wodzą prezes Julii wykonał dobrze powierzone zadanie.
  Udam, że inwektywy nie dostrzegam, nielegalny się nie czuję.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s