Pycha

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolesiostwo-w-urzedzie-sedziowskiego-rzecznika-dyscypliny-kolega-uznaje-kolege-za/1klgcf7

Pycha kroczy przed upadkiem – jak głosi mądre powiedzenie.

Maciej Nawacki, pewny siebie, zadowolony ze swoich decyzji i ostrego języka prezes Sądu Rejonowego w Olszynie i członek organu podającego się za Krajową Radę Sądownictwa. Swoją aktywnością medialną usunął wręcz w cień rzecznika krs Macieja Miterę.

Sędzia Nawacki nie ma wątpliwości. Rozdaje razy na lewo i prawo. W sumie nie ma się co dziwić.

Rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab był bowiem łaskaw stwierdzić:

„Formułując swą ocenę sędzia Maciej Nawacki działał bowiem w zakresie uprawnień, ale i obowiązków członka konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej jakim jest Krajowa Rada Sądownictwa, korzystając przy tym z konstytucyjnej i traktatowej wolności wypowiedzi”

A to, że zastępca rzecznika Schaba, sędzia Michał Lasota prowadzący czynności w spawie wypowiedzi sędziego Nawackiego zgłaszał jego kandydaturę do tzw. krs, to przecież błahostka zupełnie, a nie jakieś tam wątpliwości co do jego bezstronności.

„Hulaj dusza, piekła nie ma” Wszystko wolno. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi – jak mawiał kierownik szatni w kultowym filmie Stanisława Barei.

Pora zatem na kilka nieprzyjemnych słów dla sędziego Nawackiego:

1) organ podający się za KRS (w działalności którego tak gorliwie Pan uczestniczy) zakończy wcześniej lub później swój niechlubny żywot

2) nie będzie Pan dożywotnim prezesem SR w Olsztynie

3) nie ucieknie Pan, panie sędzio Nawacki od oceny swojego postępowania ani od skonfrontowania się z sędziami, których tak lekko Pan obraża

Pycha kroczy przed upadkiem. Proszę  to zapamiętać. Na zmianę nigdy nie jest za późno.

 P.S. Pana Rzecznika Schaba i jego zastępców uprzejmie informuje, że jako obywatel, sędzia i członek SSP Iustitia pisząc ten felieton ‚korzystałem z konstytucyjnej i traktatowej wolności słowa.” (cyt. za rzecznikiem Schabem)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s