Samokrytyka wiceprezesa Łabudy

https://tvn24.pl/polska/sedzia-jacek-labuda-podpisal-listy-poparcia-do-nowej-krs-dzis-broni-praworzadnosci-4292386

Jacek Łabuda, wiceprezes Sądu Okręgowego Warszawa Praga. Jeden z tych sędziów, którzy uznali za słuszne udzielić poparcia w ubieganiu się o członkostwo w krs, Dariuszowi Drajewiczowi.

Miałem okazję kilka razy rozmawiać z Jackiem Łabudą, gdy nie był jeszcze wiceprezesem, raz nawet dłużej. Sprawiał sympatyczne wrażenie. Ale dziś, w trudnych dla sędziów czasach, nie są ważne powierzchowne wrażenia. Ważne są postawy ludzi i ich charakter bądź jego brak.

Jakie padły pytania i co powiedział wiceprezes Łabuda mogliśmy usłyszeć i zobaczyć. Czasem ludzie z sobie wiadomych powodów porywają się z motyką na słońce. Polemika z samym z sobą jest czymś właśnie takim.

Click to access o%C5%9Bwiadczenie.pdf

Trudno komentować heroiczną dyskusję Jacka Łabudy z Jackiem Łabudą.

Słuchając jak bardzo pan wiceprezes Łabuda był i jest przekonany o trafności swojego poparcia dla Dariusza Drajewicza zadam tylko kilka pytań.

Panie sędzio Łabuda !

Po pierwsze jako sędzia na co dzień orzekający w sprawach o zabójstwa i inne zbrodnie chciałbym zapytać Pana czy zna Pan jakikolwiek wyrok wydany w Sądzie Okręgowym w Warszawie przez Dariusza Drajewicza?

Po drugie czy zna Pan inne powody, poza powszechnie znaną znajomością pana Drajewicza z panem Piebiakiem, dla których sędzia Drajewicz został uznany za osobę kompetentną do kontrolowania w Sądzie Apelacyjnym wyroków sądów okręgowych (w tym i Pana sądu)

I wreszcie, po trzecie: Nie wiem jak Pan panie sędzio Łabuda, wypełnia swoje obowiązki wiceprezesa sądu, ale mam nadzieję że inaczej niż pana kolega Dariusz Drajewicz. Jako sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i jako obywatel płacący podatki zachodzę w głowę (a wraz ze mną 90% sędziów SO w Warszawie) za co sędzia Drajewcz pobiera dodatek służbowy z tytułu pełnionej funkcji wiceprezesa. Może Pan to wie, proszę innych oświecić.

A poza tym, warto trzymać z tymi z którymi warto…

Warunki w sądzie mamy bardzo dobre i nie jest prawdą, że sędziowie są represjonowani, zwłaszcza, że rzecznicy są tacy zapracowani i brakuje im pracowników…

P.S. Ładny ma Pan gabinet, ale to nie wszystko.

Reklama

2 myśli na temat “Samokrytyka wiceprezesa Łabudy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s